Чуднівські реалії

«Не следует искать здесь правду быта. Попытайтесь ощутить истину бытия…» Б.Тосья
В матеріалі представлена дискусія різних жителів Чуднівщини в соціальній мережі facebook
Андрій Штукун (тренер шахів м.Чуднів): «Так склалось, що більша частина літа, окрім поїздки до сонячної Болгарії була витрачена мною на дискусії у фейсбуці з різними людьми, фейковими сторінками, анонімами тощо. Вирішив перенести ці дебати на сайт «шахова паралель» з декількох причин:
1.       Батьки, котрі віддали своїх дітей на заняття шахами або думають віддати зможуть побачити переваги «ясності розуму», котрі приносять шахи;
2.       Дорослі побачать «купу сміття», котре знаходиться в мізках багатьох українців і яке, на мою суб’єктивну думку, досі заважає нашій державі продвигатись до світлого майбутнього;
3.       Хочу зберегти цю дискусію для себе особисто на майбутнє, щоб на старості років, коли Україна вже відійде від «совкового мислення» проглянути джерела закладення успішної країни.
Штукун Андрій
Відразу зазначу, що матеріал (не з моєї вини) в багатьох місцях брудний, тому дітям пораджу на цьому місці зупинитись і далі не читати. Ви для себе там не знайдете нічого корисного.
Ну а до тих, хто вирішить все-таки прочитати дану дискусію в мене особисто буде прохання написати свою думку, стосовно дискусії, майбутнього України і т.д. внизу під матеріалом.
Отже розпочнемо…
Наприкінці весни в моїй стрічці новин у facebook почали з’являтись різні брудні пости на людей Чуднова, котрих я знаю особисто. Причому знаю з кращого боку, так як вони регулярно підтримують розвиток шахів району. Совість не дозволила мені оминути увагою цей бруд, оскільки пересічні чуднівчани, котрі бачили це в своїх новинах без надання зворотньої інформації мали б неповне уявлення про дії тих, кого аноніми поливали брудом.
СЕРІЯ №1
Кучмій Ігор
Розпочалась ця історія здалеку. В лютому 2018 р. на сторінці Ігоря Кучмія (працівник державного апарату в приміщенні районної державної адміністрації) з’явивсь пост:
«Депутати Чуднівської районної ради додатково виділили на ремонт доріг аж 22 тис. грн., а на футбольний клуб – 137 тис. Грн.!!! 
Щось не в ту сторону рухається район… ПОСИЛАННЯ 
Для читачів сайту поясню: в Чуднові футбол останнім часом почав розвиватись дуже позитивно, після того як президентом місцевої команди ФК «Тетерів» став Сергій Костяков (підприємець, депутат районної ради, очільник Радикальної партії в районі). Сергій Михайлович, об’єднавшись з іншими депутатами направили свою квоту бюджетних коштів на розвиток районного футболу. Він сам же там і відписав:
Костяков Сергій
Сергій Костяков: «Ігор, ти вийди з дому і зроби щось корисне, а потім критикуй!!!»
Ігор Кучмій: «Ти депутат, ти маєш робити щось корисне, а не використовувати бюджетні кошти на свої «хотєлки».»
Далі я написав свою думку, після чого дискусія пішла-поїхала…
Андрій Штукун: «Цікаві люди – оцінюють події, не встаючи з дивану. 
Сергій Костяков є президентом ФК «Тетерів», м.Чуднів. До нього футбольна команда перебивалась «як хліб є, то солі немає: як сіль є, то хліба немає». Ніхто особливо на цю посаду не рвався. Став Сергій Михайлович депутатом – направив кошти районного бюджету на розвиток футболу району. Так немає ж щоб сказати «дякую», тільки дай причину поганьбити; бач но на дороги менше грошей виділено! 
Шановні громадяни Конституція України надає кожному право не лише обирати, а й бути обраним. Тому якщо вам болить стан доріг Чуднова, будь-ласка, виставляйте свої кандидатури на виборах, ставайте депутатами і лобіюйте направлення більшої частки коштів саме на дороги. 
Хоча я розумію, що в нас суспільство «темних людей» і ще не скоро буде громадянська свідомість. Але, будь-ласка, не плутайте грішне з праведним, бо виходить «на городі бузина, а в Києві дядько» 
Юра Бабушко: «Щирий фанат футболу і особисто Сергія Михайловича)))»
Бабушко Юрій
Андрій Штукун: «50 на 50) після перегляду турніру пам’яті Сороки в травні 2016 року (де чуднівські судді просто засудили житомирську команду) практично на футбол не ходжу. 
А Сергія Михайловича дуже поважаю, бо є за що – перевірено роками знайомства. Не буду піарити, не в цьому була мета мого коменту. Просто вніс трохи конструктиву, бо побачив порівняння футболу з дорогами, яке мені здалось маразматичним 
Юра Бабушко: «Згоден Андрюха…закатати всіх суддів в асфальт.. і закрити футбол на років 10.. і всі кошти спрямувати на Дороги!!! Щоб ти потім зміг їздити на футбол, а не ходити..»
Андрій Штукун: «Чому ж так кардинально? Кожному своє. Я отримав спадщину і поставив дома плазмовий телевізор з двома супутниковими тарілками. Тепер регулярно дивлюсь футбол таких команд як Ман Сіті, ПСЖ, Барселона, Реал, Ювентус. Просто вже після такого футболу йти дивитись на районний рівень – це як після електричного станка знову повертатись до бриття топором  
Сергій Михайлович почув вашу думку про дороги. Але ж і ви не сидіть у фейсбуці й не чекайте, що це питання буде саме собою вирішуватись. Проявляйте регулярну активність. Тут проявили, проте не зупиняйтесь лише на коментарях. Відвідуйте сесії районної ради, напишіть письмово свої пропозиції по покращенню доріг, оберіть єдиного кандидата на виборах, котрий ключовим питанням поставить ремонт доріг. Тобто будьте активним та свідомим громадянином. Тоді вас багато людей будуть поважати і подякують за працю на благо громади. 
Це ж неправильно перекладати з «хворої голови на здорову», з доріг на футбол.»
Юра Бабушко: «А можна подробніше про іграків в цих командах?! і телевізор яка діагональ? і марка, марка яка?  І тарілки які? віасат чи звичайні… я чув на віасат футбол круглосуточно йде»
Андрій Штукун: «А яке це має відношення до даного посту?»
Юра Бабушко: «Вот именно! Никакого»
Ігор Кучмій: «Андрію, ти хоч розумієш, чому наш район деградує? Чому люди в нас виїзджають? Чому швидка не завжди приїзджає вчасно? Чому водії розбивають свої автівки? Дороги – це артерії населених пунктів, немає їх – загниває життя. І пріоритетом для місцевої влади в першу чергу мають бути, крім іншого, і дороги сполучення. Так, це дорого, але слід роботи хоч потроху. А такі депутати, як Костяков тупо піаряться і мають амбіції хер знає куди.
Андрій Штукун: «Я не корінний чуднівчанин, а живу тут останні 5 років. Але вже різних людей бачив у Чуднівській районній раді. І маю тверде переконання, що такі люди як Сергій Костяков, Петро Іщук – це люди яким не байдуже майбутнє району та його розвиток. І справа не лише в шахах, хоча Чуднову в цьому плані заздрить не лише Житомирська область, а й вся Україна. Вони різні добрі справи роблять. Візьміть табір «Корчагінець», поїдьте і подивіться яким він зараз став. І названі люди вкладали в ремонт їдальні, туалету свої особисті гроші. А я там 3 останні роки провожу шаховий табір, тому дуже добре знаю яким він був і яким став. Мені байдуже хто що говорить, я людей оцінюю виключно за їх вчинками. 
От ви нападаєте на тих людей, які хоч щось роблять і вішаєте на них всі біди району зразу. А я б вам порадив змінити підхід – спочатку бути вдячним за те, що зроблено, а потім попросити їх і допомогти зробити більше, в тому числі і з дорогами.»
Ігор Кучмій: «Андрію, мова йде про виділення депутатами додатково 136,7 тис. грн. на громадську організацію ФК «Тетерів». Я, як корінний чуднівчанин, категорично проти. Вважаю це нераціональним використанням бюджетних коштів. Якби ще тисяч 20, то так. А так це забагато, і я впевнений, що частина цих грошей осідає в когось у кишенях.»
Андрій Штукун: «Я зрозумів ваші хвилювання. Проте для того щоб це стверджувати потрібно знати бюджет ФК «Тетерів». Я можу вам привести в приклад те, про що знаю точно. Коли я везу дитину на серйозний 5-денний шаховий турнір, то це потребує 2000 грн при скромному підході. А я б хотів возити 10 дітей на 6 таких турнірів за рік. Того мені потрібно 120 тисяч грн. Чому дивуватись тоді футболу? Мені навпаки та сума за котру ви кажете видається мізерною. В команді близько 20 гравців і їм потрібно їздити набагато більше ніж шахістам.»
Ігор Кучмій: « Шаховий гурток, який Ви ведете, є складовою або ДЮСШ, або будинку школяра. Ви законно фінансуєтесь з районного бюджету і так має бути. ФК Тетерів – це громадська організація, а не комунальна установа чи заклад. Тому має фінансуватись, в першу чергу, не за бюджетні наші кошти. Відносно вартості – давайте підрахуємо. Їздять вони на виїзні матчі без ночівлі, бо в межах області. Найняти маршрутку на день – близько 1 тис. грн. Виїзних матчів у них – не більше 12. Форма в них не адідас, тренер не Гвардіола. Куди ідуть гроші?»
Андрій Штукун: «Шаховий гурток є складовою РБШ, проте якщо ви вважаєте, що там є серйозне фінансування, тоді ви помиляєтесь. Ось я вам даю посилання, подивіться яким був цей гурток 5 років тому, коли я приїхав до Чуднова і яким він став зараз завдяки таким людям як Сергій Костяков. Бюджетні кошти мають до цих перемін дуже мало відношення ПОСИЛАННЯ 
Ігор Кучмій: «То може краще більше виділити коштів на комунальний районний будинок школяра, аніж на громадську організацію ФК Тетерів?»
Андрій Штукун: «Кому як краще. Я, як тренер шахів, і персонал Будинку школяра скажемо вам, що краще на наш заклад. А футболісти, їх батьки і тренери скажуть, що краще на «ФК Тетерів». 
Але я вам скажу ось що, на шахи Сергій Костяков зі свого особистого бізнесу (за моїми чорновими підрахунками) виділив не менше 50 тисяч гривень. Тому шахи в Чуднові поставлені на високий рівень. А футбол потребує значно більших капіталовкладень. Сергій Михайлович не сховався в кущі і не казав – робіть там що хочете. А конкретними справами розвиває футбол. 
Мені здається ви не на ту людину «наїзжаєте», таких то людей якраз «днем з вогнем не знайдеш»»
Юра Бабушко: «А раки? а пиво після матчу? а це по 200 грн кг раків і пиво ще 500 грн. Так що 130 тис. це ще й мало… треба ще і свої домазувати)))»
Андрій Штукун: «Звісно що мало. Ви краще б спочатку розібрались у ситуації, а потім «наїзжали» на когось. Я ж вам привів у приклад шахи, там би цих грошей було якраз в норму (а нам перепадає в рік з районного бюджету лише близько 5 тисяч грн). В іншому регулярно звертаємось до спонсорів. 
Можете проглянути на що ці спонсорські кошти спрямовуються ПОСИЛАННЯ або ось ПОСИЛАННЯ 
Юра Бабушко: «Так ви пива не п’єте!!! ось Вам і стільки виділяють.. дітям пиво не можна просто, ось і вся арифметика»
Андрій Штукун: «Я вас особисто не знаю, тому і веду діалог. Вибачте за нескромне питання: чим ви в житті займаєтесь і яку користь приносите суспільству, іншим людям? (своя сім’я не рахується)»
Юра Бабушко: «Семечки продаю в стаканах на базарі»
Андрій Штукун: «Тоді самі розумієте наскільки серйозно сприймаються ваші поради…»
Ігор Кучмій: «При чому тут хто є хто. Всі ми люди. Питання стоїть одне – нераціональне використання бюджетних коштів. Андрію, на Вашу думку, чому в Україні люди живуть гірше,  аніж в будь-якій європейській країні?
Андрій Штукун: «Я просто запитав пана Юрія те, що мене цікавило і зарання приніс за це питання вибачення. Просто за моїми життєвими спостереженнями, ті хто приносять багато добра іншим людям не спішать швидко когось і щось критикувати.»
Ігор Кучмій: «Це Ви про кого? Вам не здається, що Сергій Костяков може вас використовувати, а саме піаритись для досягнення своїх матеріальних цілей?»
Андрій Штукун: «На мою думку непогано корінь проблем України показано в серіалі «Слуга народу». І зараз мене щиро радує, що в українській політиці з’явилась людина, яка має мужність і намагається змінити цю олігархічну, корупційну систему. Тим більше, що вже показав реальний приклад в Грузії.»
Юра Бабушко: «Андрій! можливо я приношу більше користі суспільству чим всі ваші шахи разом взяті і помножені на сто!! ти переходиш на особистості… про наїзди якісь там говориш!!! ти хоч раз наїзд бачив??? і взагалі чому я повинен тут говорити яку я користь приношу…»
Ігор Кучмій: «Андрію, ми не про це зараз. Дайте, будь ласка, відповідь на 2 мої запитання»
Андрій Штукун: « Я висловлюю виключно свою точку зору. І навіть більше вам скажу, Сергій мене просив нічого тут не відповідати.»
Ігор Кучмій: «Він просив не відповідати тому, що чим більше коментів, тим у ФБ це більше прочитає людей»
Андрій Штукун: «Я ж відповів на ваші питання. Не думаю, що він просив не писати з цієї причини. Але зрештою я все що хотів сказати вже сказав. Тому дякую вам за дискусію і буду відкланюватись)»
Юра Бабушко: «Ігор! я думаю що Андрію знову якась допомога потрібна…от він і піарить спонсора»
Ігор Кучмій: «Ошийник раба легший за обладунки воїна»
Юра Бабушко: «Так з ним і кланятися легше)))»
Андрій Штукун: «Ви цікаві люди. Але мені зрозуміло, що в житті неможливо всім подобатись. Навіть якщо будете ангелом, тоді комусь не сподобається шелест ваших крил»
Юра Бабушко: «Ну ти артіст. Якщо я в тебе шахи виграю три рази підряд!!! розкажеш все про спадщину?))»
Андрій Штукун: «Ви хочете продовжити дискусію? Так тема піднята вами вже обговорена. Якщо бажаєте грати в шахи, то буду радий вас бачити в шаховому клубі. 
За спадщину я вам і так можу розказати. Я вчився все дитинство в школі-інтернат. Рік тому померла мати, яка жила в Коростишеві і з якою я не контактував. Залишився розвалений будинок. Влітку він був проданий і мені прийшла спадщина.»
Ігор Кучмій: «Давайте не будемо переходити на особистості.»
Андрій Штукун: «Я просто показав пану Юрію, що в мене не було жодного злого умислу»
Юра Бабушко: «Лади.. я так поняв з юмором в тебе недуже»
Андрій Штукун: «Так шахи — гра серйозних людей. Добре це чи не дуже не знаю, але це так»
Юра Бабушко: «Я предлагаю рішити все так! Всі кошти перевести на ремонт доріг.. Футболістам дати змогу безкоштовно доказати як вони люблять свою справу… І закрити цю тему щоб нерозгорівся міжнародний скандал!»
Андрій Штукун: «Якби всі питання можна було вирішити у фейсбуці, то навряд би проводились вибори і проходили сесії районної ради»
Ігор Кучмій: «Не слід недооцінювати силу ФБ. З метою розбудови громадянського суспільства в Україні свобода слова має чи не найвирішальніше значення. Буде у нас громадянське суспільство – буде високий рівень якості життя. Якщо мовчати – будемо далі котитися вниз».
Андрій Штукун: «Справедливо підмітили роль ФБ. Тільки ж не потрібно «подвійних стандартів»: якщо пишеться щось негарне на Сергія Костякова – то це норма; а коли я написав про його гарні вчинки – то це піар і підлизування до спонсора»
Ігор Кучмій: «Взагалі-то, в моєму пості жодного слова не було про Костякова. Але він чомусь написав комент, що мені робити. Це гарний вчинок Вашого спонсора?»
Андрій Штукун: «Я ж вам казав вище, що оцінюю людей виключно за їх вчинками – таку пораду дає Біблія. Тому на слова рідко ображаюсь і вам того ж бажаю. Зрештою на словах ми всі один одного любимо. 
Я б на вашому місці був би радий, що саме Сергій Михайлович прокоментував ваш матеріал. Оскільки він президент ФК «Тетерів» і депутат районної ради. Кому ж як не йому було це коментувати? 
Крім того вище я зазначав – що б людина не робила, критики все-рівно не уникне (якщо буде ангелом, то комусь не сподобається шелест крил). Якби він нічого не написав, то знайшлися б коментатори, котрі б поза очі почали паплюжити його ім’я і все на чому світ стоїть, як доказ своєї правоти»
Ігор Кучмій: «Так Костяков нічого і не відповів по суті, що мене ще більше переконує в тому, що він за допомогою свого ФК «Тетерів» відмиває собі бюджетні кошти.»
Андрій Штукун: «»Кожен по своєму город копає», думати вам ніхто не заважає так як ви хочете. Але я вважаю неетичним у фейсбуці розводити таке без конкретних фактів. От якби ви спочатку провели дослідження і мали б на руках факти корупції за яку пишете, тоді інша справа. А так я просто бачу наклеп, вибачте за відвертість»
Ігор Кучмій: «Ви як шахіст, маєте чітко розрізняти, де чорне, а де біле. Якщо ви вважаєте, що бюджетні кошти краще перевести через громадську організацію собі в кишеню, аніж відремонтувати обшарпану і облізлу будівлю РБШ, то про що з вами можна говорити? Якщо вам подобається бути об’єктом чийогось піару – будьте)))»
Андрій Штукун: «Так я ж чітко і розрізняю, що без конкретних фактів ви просто займаєтесь наклепом на людину. В Європі при нормальній судовій системі за таке з вас би стягнули солідну моральну компенсацію. В наших судах така практика думаю не працює. 
Вам в цьому місті жити, тому це ваш вибір.»
Ігор Кучмій: «Шмаркач костяковський, ти мені погрожуєш?»
Андрій Штукун: «Я з вами цілком демократично вів дискусію. Після таких образ не бачу сенсу продовжувати. Успіхів вам 
Юра Бабушко: «Ось так і розпочалася війна… але наші в німців виграли))))»
Андрій Штукун: «Знаю з життєвого досвіду, що коли закінчуються аргументи – починаються образи. Але я в такі ігри не граю»
Юра Бабушко: «Я думаю треба обирати головою Міцика Сергія! тоді будуть і ремонти і кошти рівно розпреділятися! я його знаю з дитинства… він спочатку зробив би ремонт в школі! а потім думав про футбол».
Ігор Кучмій: «Міцик в одній партії з Костяковим. Якщо виберемо Міцика, він призначить Костякова заступником )))))»
Юра Бабушко: «Та ладно!?…»
Ігор Кучмій: «Сергій Міцик – депутат міської ради від Радикальної партії Ляшка, Костяков – її районний очільник.»
Юра Бабушко: «Ого там мафія)))) інтересно Ляшко їм ВИЛА теж видав!!! бо ця партія без вил — як Україна без прапора)))»
Андрій Штукун:
 
Бенедюк Юрій
Юрій Бенедюк: «Шановні співрозмовники про що ми ведемо дискусію Якщо по вул. Річна, Середня та багато інших після дощу в забродах потрібно ходити, тому що звичайне взуття не рятує вас від того болота. На мою думку якби в когось з депутатів була така «дорога» біля будинку це питання дуже швидко вирішилось би. А окремо Сергія Костякова хотілося б поправити. Не має значення які коментарі людина пише у відповідь на рішення депутатів. Адже вас обирали для покращення життя населення, зокрема для розвитку інфраструктури нашого міста і району в тому числі і доріг нашого міста і району. Футбол звичайно добре, але на мою думку дороги для чуднівчан стоять на першому місці, а потім уже футбол».
Андрій Штукун: «Пане Юрію я в жодному разі не виступаю адвокатом Сергія Костякова, незважаючи на те, що як людина він мені імпонує. Проте погодьтесь, що в першу чергу від кандидатів у депутати вимагають виконання своєї передвиборчої програми. Якщо у кандидата в депутати райради одним із пріоритетів програми був розвиток футболу (що власне безперечно виконується, в чому ні в кого із споврозмовників сумнівів немає), тоді які закиди та зауваження можуть бути саме до цього кандидата стосовно доріг? 
Є ж і інші члени депутатського корпусу, ймовірно, що деякі з них виставляли пунктами своєї програми ремонт доріг. Справедливо було б у них запитати про те, як триває прогрес їх передвиборчих обіцянок. 
На мою демократичну думку є 2 виходи з даної ситуації:
1. Зібрати актив однодумців і прийти на наступну сесію з чіткими запитаннями до районної ради стосовно доріг;
2. На наступних виборах попросити Сергія Костякова поставити пріоритетом його програми ремонт доріг і дружно за його команду проголосувати. Людина ж показала на прикладі футболу, що за слова відповідає. можливо в чому неправий, прошу не сердитись)»
Коник Ярослав
Ярослав Коник: «Ігор а 130 тисяч це також додатково чи в загальному за рік?»
Ігор Кучмій: «136,7 тис. грн. – додаткові кошти за весь 2017 рік. В загальному – може бути більше. Це треба дізнаватись. Є річний районний бюджет, де прописано чітко, скільки і куди йдуть гроші. А ще додатково в 2017 році депутати виділили на кожного любимого себе близько по 40 тис. грн. На потреби, куди кожен захоче окремо. От і захотіли деякі депутати виділити в сумі 136,7 тис. грн. на ФК «Тетерів». Це законно, але несправедливо і нераціонально»
Андрій Штукун: «Так ви ж маєте законне право балотуватись на наступних виборах. А ще краще не самому, а зібрати команду однодумців і пройти в районну раду (тоді вас буде більше). Потім ви будете мати такі ж можливості направляти свою частку в розмірі 40 тисяч на ті потреби, котрі вважаєте пріоритетними. Чи я щось невірно розумію?»
Ігор Кучмій: «Мова йде про конкретний випадок, що уже стався. Давайте не будемо «а колись», «а якби».
Андрій Штукун: «Так ви ж підняли дану тему для того, щоб у майбутньому такі прецеденти (які на вашу суб’єктивну думку є невірними) більше не повторювались. Тому я вам і сказав свою думку, що все було нормально з розвитком районного футболу. А в майбутньому робіть конкретні справи з балотуванням на виборах. А якщо ви лише у фейсбуці коментуєте і нічого практичного для зміни ситуації не робите, тоді не впевнений що це етично лише критикувати.»
Ігор Кучмій: «То що, нехай і далі хтось розпилює бюджетні кошти?»
Андрій Штукун: «Розпил бюджетних коштів» з ваших слів – це ж дуже серйозне звинувачення. Якщо у вас є конкретні факти, тоді зверніться до Антикорупційного бюро. А написати на заборі на людину «верблюд» може кожен і нехай доводить як хоче, що не верблюд. 
Думаю що я чітко пояснив свою точку зору?»
СЕРІЯ №2

Пізніше була створена анонімна група «Prospirtovane misto», котра в брудному, провокативному стилі розпочала поливати брудом керівників району. Я в цю групу не вступав, проте її пости регулярно з’являлись в моїй стрічці новин. Ось перший, котрий змусив мою совість знову вступити в «боротьбу Дон Кіхота з вітряними млинами». Для зручності, буду використовувати назву групи «Prospirtovane misto», під прикриттям якої пише анонім в скороченому варіанті «Спирт»
Спирт: «- А чому Костяков і Домашенко не їздили в Київ на гей-парад? — Бо то був парад для геїв, а не під…сів.»
Ігор Кучмій: «Трохи жорстко, але дійсно смішно. До речі, сьогодні зранку В РОБОЧИЙ ЧАС працівниця Чуднівського РАЙОННОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА з обслуговування приміщень роздавала на площі  Хаїта і ринку партійні газетки «Слово Ляшка». Дане підприємство фінансується з районного бюджету, тобто за НАШІ кошти. Нагадаю, що директором цього підприємства є Данилюк С.М. — депутат райради від Ляшка, головою фракції ляшків у райраді — Костяков С.М.»
Андрій Штукун: «Чогось подумав Ігор, що ця група і такі пости з вашої ініціативи. 
Цікаво тільки знати, чого такі серйозні люди бояться від свого імені сказати те, про що думають?»
Ігор Кучмій: «Коли це я боявся щось говорити від свого імені? Полистайте мою сторінку, пригадайте мої діалоги, та й Ви так знаєте. І Ви дуже помиляєтесь, якщо вважаєте, що тільки я такої думки».
Андрій Штукун: «Я не за думку (вона в кожного своя), а за відповідальність за свої слова. Хтось же створив таку чорну піар-групу і шифрується. Так розумію розпочалась передвиборча робота до Чуднівської громади). Ви особисто будете балотуватись?»
Марчук Таня
Таня Марчук: «Куди балотуватися? Ви про що? То ж яка вiдповiдальнiсть: всi все бачать, критикують… Сiрим кардиналам легше…»
Андрій Штукун:
 
Спирт: «Так, хлопчики-педагоги! Потеревеніли трохи і дуйте звідси. Це акаунт для серйозних постів».
Андрій Штукун: «Серйозні пости підписуються реальними іменами, щоб можна було знати хто за їх відповідає. А це «писання на заборі» якимсь боягузом, котрому хтось не подобається, або що більш ймовірно, якому платять гроші за заказний чорний піар. 
Я б міг привести аргументи проти, але ж невідомо з ким тримати діалог. Так що грайтесь далі в свої ігри. З українським «темним і недалеким» народом це ще приносить якийсь результат 
Гладковська Ольга
Ольга Гладковська: «А хто вам сказав, що це серйозні пости? Це просто чорний піар низької проби… хоч суть цікава.»
Андрій Штукун: «Так про серйозність постів сказав анонім, котрий цю групу створив. Читайте вище його коментар. Але я завершую, скористаюсь порадою царя Соломона 
СЕРІЯ №3
Далі більшість дурних постів я пропускав поза увагою. Наступний при якому не стримався був таким:
Домашенко Павло Павлович
Спирт: «Нічого не робити, ні за що не відповідати. І отримувати за це в середньому 25 тис. грн. щомісяця. 
Зі святом, Вас, Павло Павлович! Але з такою зарплатою, яка сама собі встановлена, свято може бути щодня!
Многая літ життя, але тільки не при владі! ПОСИЛАННЯ 
Андрій Штукун: «Ігор заспокоюйтесь вже 🙂 
І поясніть широкому загалу більш детальніше:
1. 25 тисяч гривень зарплата голови районної ради — це космічна сума? в той час, як футболісти заробляють стільки за 5 хвилин гри на полі.
2. Роз’ясніть твердження «Нічого не робити, ні за що не відповідати». За свою каденцію районною радою абсолютно нічого не було зроблено чи як Вас розуміти?
В очікуванні Ваших пояснень. З повагою, Андрій»
Борзова Настя
Настя Борзова: «Та ні, 25 тисяч в місяць — це не колосальна сума… Особливо коли в районі срач, у всіх сенсах цього слова
PS: в той час як вчителі, лікарі, інженери, отримують мінімалку… Від них хоча б користь є. Але то таке»
Андрій Штукун: «Дивіться більш ширше на речі — «срач не в районі, а в країні» — не можна бути квіточкою в ополонці.
Тепер по зарплаті, людина яка її отримує звалює на свої плечі відповідальність за весь район. Поїхати провідати якесь село чи колектив — потрібно квіти, шампанське подарувати. Наприклад був Павло Павлович на відкритті шахового турніру, в однієї дитини був День народження — дістав і подарив їй 500 грн. Ці гроші, по-вашому, з повітря малюються? 
Тоді назвіть когось, хто готовий очолити район за 5000 грн, якщо людина гідна — підтримаємо »
Настя Борзова: «Можна бути квіточкою навіть в болоті. Зміни починаються з нас самих. А якщо ми всі будемо думати, що якщо в країні срач, то і в районі він може бути, типу нічого не поміняється, то сенсу обговорювати щось та прагнути до кращого життя немає. Ну і щодо відповідальності… Знаєте, мені здається, що в районі є більш глобальніші проблеми, чим відвідини сіл та колективів)
І щодо наших чиновників… Нехай залишаються вони при владі, тільки з зарплатою 5000, а решту 20000 віддавати на розвиток міста. Чи такий розклад владу не задовільнить? 
Андрій Штукун: «Тоді покажіть «квіточку», готовий за порядну людину голосувати. Бо в мене відношення як в Сократа, який прийшов з базару і його запитали чи багато на базарі людей було. Він відповів: «Люду багато — людей мало». 
Я привів мікроприклад з квітами, щоб ви собі зрозуміли що 25 тисяч для голови районної ради це пиль. А заправити машину, щоб до того колективу доїхати по 28 грн за 1 літр бензину?
Стосовно того, що задовільнить чиновників я не знаю. Але вважаю, що сидіти вдома за комп’ютером і поливати брудом легше всього. Краще б людина, яка цим займається виставила кандидатуру і йшла на вибори на цю посаду, яку вона вважає «золотими горами»
Мельничук Ольга
Ольга Мельничук: «Він відповідальний, як школи закрити, лікарню профукати,  район про….ти, от це да, ще за це і премію собі випише»
Андрій Штукун: «А що Ви особисто зробили щоб не допустити того про що пишете? Якісь громадські обговорення, пікети під райрадою, збір підписів організовували?»
Ольга Мельничук: «А Ви?»
Андрій Штукун: «А для чого Ви стрілки переводите? Не я ж пишу про те, що голова райради — чорт рогатий.»
Ольга Мельничук: «Заправляє машину не зі своєї кишені. В бюджеті є стаття на витрати, і там суми не мізерні»
Андрій Штукун: «Раз там «медом мащено», чому люди на виборах не виставляють свої кандидатури? Тим більше з огляду на те, що в районі з роботою туго)»
Настя Борзова: «Молодий чоловіче, я ні проти кого не виступаю, нікого не захищаю. Просто висловила свою думку) Просто говорити, що 25000 це пиль, не коректно) Кожен хотів би в країні з цією пилюкою жити. Ну і про «квіточок», навіть якщо б в нас в районі такі і були б, їх би не допустили до влади. Бо вже давним-давно всім зрозуміло, що тут все «змазано». Та й таке»
Андрій Штукун: «Ви написали «в районі срач, у всіх сенсах цього слова». Відповідно Ви виступаєте проти голови райради, тим більше що Вас хвилює розмір його зарплати. 
Всі хто хочуть мати таку зарплату мають право балотуватись на виборах. Ви кажете, що в районі хтось когось не допустить до влади? Приведіть, будь-ласка, конкретику, що мається на увазі»
Ольга Мельничук: «Так не Ви пишете і не напишете, допоки маєте його підтримку. А голову райради обирають не люди, а депутати відповідного рівня. Хто прийшов до влади (партія), того й голова. І взагалі, кожен повинен свою справу робити сумлінно і відповідально. Ви адвокат голови райради????? А може щирий щанувальник???? За які такі заслуги????»
Андрій Штукун: «Чекайте, бо так ми далеко заїдемо. Причому тут я маю його підтримку? Яку підтримку? Він виступав на відкритті шахового табору в Трощі і коли ми вручали дитині подарунок (футбольний м’яч), то Павло Павлович подарував від себе 9-річній дитині 500 грн. Це називається «я маю його підтримку»? Думаю Ви маєте не меншу. Організуйте щось масштабне і запросіть Павла Павловича на відкриття. Буде і Вам така ж підтримка 🙂
Ольга Мельничук: «Я не піар-менеджер голови»
Андрій Штукун: «А я нічий не адвокат, просто веду діалог і мені цікаво: люди які займаються критикою, що вони самі роблять для району і для зміни тієї ситуації, яка їх не влаштовує? Сподіваюсь максимально чітко пояснив свою роль в цій дискусії?
Слова Бориса Пастернака Вам на допомогу:
«Во всем мне хочется дойти
До самой сути.
В работе, в поисках пути,
В сердечной смуте.
До сущности протекших дней,
До их причины,
До оснований, до корней,
До сердцевины».»
Настя Борзова: «А хіба не срач? Ви хочете сказати, що в нас в районі все прекрасно?) 
Мене зовсім не хвилює розмір його зарплати, просто ваше висловлювання щодо такої суми було не коректне! Я Вам про це вже говорила. 
Конкретно, проти нього чи ще когось я не виступаю… І в всі ці Ваші замути не вникаю. Тому БУДЬ ЛАСКА, заспокійтесь
Андрій Штукун: «Я ж спокійний, де Ви бачите в моїх словах хвилювання? 
Що в районі Вас не влаштовує — оголосіть список. Далі складіть програму дій по виправленню ситуації і балотуйтесь з нею на вибори. Це конституційний шлях. 
Моє висловлювання — це моя точка зору. Я б, для прикладу, за таку зарплату не брав би таку відповідальність)»
Спирт: «Таке ваше вислужування перед Павлом Павловичем легко пояснити. Ви ж працюєте керівником гуртка в районному будинку школяра на скільки там окладу + інше? Та й ще також безкоштовно (за рахунок районного бюджету), проживаєте в кімнаті над аптекою. Ви схожі на типового пристосуванця, і коли влада зміниться — будете лобзати руку черговому господарю…»
Андрій Штукун: «Ігор відповім на Ваші закиди, мені зовсім не важко. 
1. Це Ваша особиста справа, як Ви дивитесь на речі, якщо для Вас це «вислужування» нехай буде так. Зрештою «на чужий роток не накинеш платок». 
2. Да, я працюю керівником шахового гуртка в районному Будинку школяра за 5000 грн в місяць, кімната в якій я живу над аптекою зовсім не безкоштовна, але по силам оплатити її за 700 грн/місяць. Але Ви сильно помиляєтесь, якщо вважаєте, що я «зубами тримаюсь за це місце і за Чуднів». 
По-перше, коли я приїхав сюди працювати в тій кімнаті де зараз шаховий клас абсолютно нічого не було — вікна гуляли від вітру (зимою з дітьми займались в куртках, сидячи біля електрообігрівача). Те, яким клуб став зараз гляньте тут ПОСИЛАННЯ.
Але він таким став не за кошти району (за них було куплено 20 комплектів пластмасових шахів і картонних дошок і 5 китайських годинників, половина з яких швидко вийшли з ладу). Ну і вікна замінили але не персонально в шаховому класі, а у всьому Будинку школяра (так як соромно було, що приїзжають на шахові фестивалі люди зі всієї України, а грають в бідових умовах). Літом 2014 року я працював аніматором в Болгарії і заробив там 750 євро. Цих грошей вистачило, щоб вирівняти, відгрунтувати стіни і поклеїти на них обої, закупити сучасні дерев’яні дошки та шахи під євростандарт і демонстраційну дошку. Але цього всього було недостатньо. Півтора роки тому померла мати, яку я близько не знав (вона мене лишила в дитинстві і жодного разу в інтернаті не провідувала). Родичі продали напіврозвалений будинок і я отримав з того 4000$ спадщини. Цих грошей вистачило щоб доробити в клубі те, чого не вистачало. А саме: велику шафу-стіну під стиль обоїв, вішалку, інформаційні стенди, ролети на вікна, підставку до проектора та полотно. Сам проектор був куплений за кошти району (депутат Ігор Падурян, син якого ходив до мене на гурток виділив зі своєї депутатської квоти 8000 грн, бо бачив як незручно шукати проектор для показу фільмів, коли ми проводили шаховий табір в «Корчагінці» у Трощі. Але купили самий дешевий за 8000 грн і він неякісний, від нього швидко починають боліти очі. Я знав що так буде і пропонував докласти свої 8000 грн зі спадщини до виділених бюджетних і купити нормальний і якісний. Але директор Будинку школяра заборонила так робити, бо думала, що коли я в майбутньому покину Чуднів, то заберу його з собою (мої аргументи, що це не моя натура так поступати її не переконали).
Ще скажу, що коли переїзжав з Житомира в Чуднів, то привіз з собою 50 комплектів дорогих шахів Staunton (ціна 1 комплекту 2000 грн), 30 годинників DGT 2010 (1700 грн один), скатертини, принтер, ноутбук все що необхідно для проведення масових шахових фестивалів. І закупляв це все за свої особисті гроші, які відкладав у банк, коли був студентом зі стипендії і коштів на харчування. 
Якщо зробити «чорні» підрахунки, то Чуднівський шаховий клуб і все, що там є — орієнтовно 300 тисяч гривень. Скажіть, будь-ласка, скільки мені в Чуднові потрібно відпрацювати років за мою скромну зарплату щоб повернути капіталовкладення?»
Щороку ми проводимо всеукраїнський фестиваль «Чуднівська вежа» (подивіться тут ПОСИЛАННЯ), шаховий табір у літньому таборі с.Троща (тут ПОСИЛАННЯ) і ще якийсь фінальний обласний турнір наприкінці року (тут ПОСИЛАННЯ). Це заходи на проведення яких допомагають спонсори і влада – призи, харчування учасників і т.д. Доводиться писати листи, ходити з простягненою рукою по спонсорам і т.д. Так врахуйте, що це імідж міста, району і я особисто на цьому нічого не заробляю (за щастя провести це і вийти в ноль), бо бувало, що доводилось і свої кошти закладати. 
По-друге, Ви кажете, що я «пристосуванець». З усією відповідальністю Вам заявляю, що хочу змінити Чуднів на Київ, там набагато більші можливості, перспективи тощо. Ну ось для прикладу, ми організували нещодавно з киянами шаховий табір у Болгарії, наших чуднівських там не було, бо людям це банально не по-кишені (ПОСИЛАННЯ) і в Києві я зможу, провівши один 2-денний турнір заробити не менше ніж у Чуднові за місяць тренерства. Принаймні з осені планую почати туди їздити і проводити серію змагань.
Але є одна причина по якій я досі в Чуднові (хоча мені Чуднів вже як «чемодан без ручки» — нести важко, а викинути жаль) – це Іщук Петро Олександрович — золота людина з широкою душею. Він для мене дуже багато зробив у житті і якщо я покину Чуднів, то він образиться і вважатиме мене свинею. Переговоріть з ним і якщо він скаже, що я можу без всіляких проблем Чуднів полишити, так Ви мене більше тут не побачите. А відтак доки він в цій справі задіяний і грає з Булієм В. в шахи, то з огляду на все що він зробив для мене особисто, для дітей Чуднова, для шахів області совість мені не дозволяє покинути Чуднів. Але я вже тут «вершини» в своїй справі досягнув і наразі повторюю пройдене і це мене угнітає.
Так що такі от справи, Ви бачите, що я для Чуднова зробив. І нікому не жалівся, що я дитина-сирота, і в цьому світі абсолютно один йду по життю. Кого це хвилює? Вас Ігоре навряд. 
Ну і так як Вам не дає заснути моя кімната над аптекою, то скажіть будь-ласка, а де я по-вашому повинен в Чуднові жити? Я ж не місцевий, мене запросили до Чуднова розвивати шахи. Був період при попередній владі, коли головою був Копчик, що я жив у шаховому клубі. Коли діти уходили після занять, приносив матрас, розкладав його на підлозі, застеляв постіль і так жив близько 2-х місяців. Потім головою районної ради став Домашенко, а депутатами Костяков і Іщук і оформили рішенням районної ради для мене цю кімнату. Не хвилюйтесь ваші кошти з податків ніхто не крав, мені кімнату не дарували, а лише надали в оренду, доки я працюю в РБШ. От Ви тут постійно критикуєте Костякова, Домашенка, а мені цікаво запитати: чи був десь піар, що вони таку справу благородну зробили — надали дитині-сироті кімнату? Принаймні я нічого такого в газетах не зустрічав. 
Раз Ви позиціонуєте їх грішниками, а себе святим, то розкажіть що Ви зробили для Чуднова і району. А то говорити — не мішки носити. 
так як Ви можете моїм словам не повірити, то ось Вам документи: ПОСИЛАННЯ
В очікуванні Вашої історії. З повагою, Андрій»
Ольга Мельничук: «1. На гурток у Вас ходять тільки діти з Чуднова, чи приїздять зі всього району?? 2. ми в школах робимо не менше, а навіть більше…»
Андрій Штукун: «1. На гурток ходять діти звідки хочуть, я нікого не виганяю. Але з сіл ходять рідше, тому що бідність і проблематично їздити. 2. до чого Ви мені кажете про школу?»
Викторов Виктор
Виктор Викторов: «В чому подвох, де Павла Павловича заслуга у ваших капіталовкладеннях???»
Андрій Штукун: «А до чого тут це питання? Я відповідав Ігорю Кучмію конкретно за себе, при чому Павло Павлович? У Вас виходить «на городі бузина, а в Києві дядько» 
Виктор Викторов: «Тоді до чого тут ваша «бузина» про 500 грн?
Ви смішні, поясню чому: 500 грн при доході 25000 в місяць це 2%.
Як ви думаєте, чи не зміг би любий пенсіонер Чуднівського району від пенсії в 1500 грн подарувати дитині Павла Павловича тих же 2%, яка складе 30 грн??
Чи ви думаєте що це буде для них дуже сильне фінансове навантаження???
Невдалий та незрозумілий приклад у вас, як піар-менеджера Павла Павловича((«
Андрій Штукун: «В мене не було жодної мети піарити Павла Павловича — мені це ні до чого. Приклад з 500 грн, як і інші приклади з бензином, квітами я привів для того щоб пояснити людям: зарплата для такої посади зовсім невелика. Якщо людина відповідально працює, то третина або половина може уйти зовсім не на свої потреби. 
А Ви мені поясніть, чому всі люди, які вважають цю зарплату супервеликою не балотуються на виборах до районної ради?»
Виктор Викторов: ««Не клейте дурня», Андрію. Ви прекрасно знаєте чому і хто, та завдяки чого йдуть до ради. Ви прекрасно знаєте, що у простої людини немає шансів. Краще поясніть свою корисну ціль, захищаючи ПП, але не лукавте.
Напишіть, які саме труди вклав Павло Павлович в розвиток району: інфраструктура, ЖКГ, соціальна сфера, економіка (окрім власного фінансового становища) та ін.. А то я лиш знаю, що він активно бере участь у турнірах, змаганнях та різного роду річницях…»
Андрій Штукун: «Якби я знав, то я б Вас не питав. Ви знаєте, так розкажіть, будь-ласка, «чому і хто, та завдяки чого йдуть до ради». Все що я знав розказав вище. Поясніть чому у простої людини немає шансів, якщо голосують такі ж самі «прості люди»?
За себе скажу: в мене ніяких корисних цілей немає. І це важко усвідомити і Кучмію Ігорю, і більшості «писак», які шукають на мене компромат. Мабуть судять по собі.
За діяльність Павла Павловича я знаю небагато. Якщо Вас цікавлять його справи — запишіться на прийом або прийдіть на сесію районної ради або подайте депутатський запит. Я не можу відповідати за інших людей.
Зверніть увагу, я на ваші питання відповідаю, а Ви моє проігнорували: «Чому люди, які вважають зарплату голови районної ради супервеликою не балотуються на виборах до районної ради?»
Спирт: «По-перше, при чому тут Ігор Кучмій?))) По-друге, якщо Ви так безкорисно і сліпо захищаєте Домашенка (до речі, тільки Ви один його і захищаєте), перечисліть конкретні досягнення Павла Павловича на посаді голови райради. Тільки прошу конкретно, без водички»
Андрій Штукун: «По-перше, вище я сказав, це питання задавайте самому Павлу Павловичу. По-друге, Ви ж боягуз, ллєте всілякий бруд на керівних людей анонімно. Пропоную угоду: Ви кажете з ким я власне маю честь вести дискусію, а я схожу в районну раду і дізнаюсь відповіді на те, що Вас цікавить. раз Ви самі не можете »
Ольга Гладковська: «У Павла Павловича чудовий піарщик, але він скромно себе називає головою гуртка… Це ж треба…»
Андрій Штукун: «Моя справа сказати правду, а не змушувати вірити в неї.  Ви маєте законне право думати, як Вам зручніше»
Ольга Гладковська: «Типова фраза… Ви молодець, гарна підготовка»
Андрій Штукун: «Дякую. Самоосвіту ніхто не забороняв. Зверну Вашу увагу, що Ви переходите на особистості, мені ж цікавіше обговорювати факти та події.»
Ольга Гладковська: «Я не перехожу на особистості, я оцінюю ваш чудовий рівень професійного піарщика, який намагається бути голосом народу))))). Вам майже вдалося»
Андрій Штукун: «В житті не повірите, що це з власної ініціативи і абсолютно безкоштовно »
Ольга Гладковська: «Аж на душі стає приємно, що ви такий молодий і завзятий.))) Хай щастить, можливо через кілька років ви будете дарувати малим спортсменам подарунки, з барського плеча».
Виктор Викторов: «Андрію, відповідаю на ваше запитання. До влади не йдуть за зарплату працювати і ви це прекрасно знаєте. До влади йдуть для того, щоб прикривати та лобіювати свої бізнес-інтереси. Не буду наводити вам приклад щодо привласнення комерційних та складських приміщень, сільсько-господарської землі, паркових зон, озер та ін.
Щодо чесних виборів: ключова проблема — це впровадження адмін. ресурсу. Бюрократія, корупція, підкуп голосів — це також вагомий бар’єр для чесних виборів. Використовуючи жахливе економічне становище в країні, недобросовісні кандидати стимулюють набір голосів виборців «за гречку». А так, як для простої людини немає можливості використати, як фінансову складову так і бюрократичну в перегонах, тому шанси в неї на перемогу прирівнюються до «0», на великий жаль…»
Андрій Штукун: «Пане Віктор, якраз то я особисто вважаю, що йдуть за зарплату працювати. Тому власне мене й здивувало, що люди критикують зарплату голови райради як надто високу. 
Якщо ситуація у владі така як Ви описали, тоді скажіть які перспективи в України і що робити в цій ситуації порядним людям?»
Виктор Викторов: «На думку випав анекдот:
«У Лукашенко спрашивают:
— Александр Григорьевич, если бы вас поставили во главе Украины, как быстро бы вы навели там порядок?
— Да за два дня!
— Как это так?
— Очень просто! В первый день я бы расстрелял всю Верховную Раду!
— А во второй?
— А во второй расстрелял бы тех, кто пришёл бы к ним на похороны.»
А якщо серйозно, то треба починати з законодавчої бази, незалежного суду та антикорупційної реформи (не фейкової). Після цього reboot system и update. На даний час не бачу перспектив для молодих, порядних, патріотично налаштованих людей в чесній політиці/владі. Сьогоднішня система, а точніше, потужна машина бюрократії їх стирає в пил, або робить такими ж, як вся система…. (ІМХО)»
Андрій Штукун: «Два Ваші останні коментарі — це саме конструктивне, що я тут дізнався. Дякую
А якщо взяти мікрорівень, Чуднівський район, або навіть ще менше Чуднівську громаду. В своєму домі люди ж наводять порядок, навіть якщо на вулиці грязно. Скажіть Вашу думку»
Виктор Викторов: «Політична воля та бажання кожного учасника команди зробить неймовірне в своєму домі/вулиці/місті. Наявність взаємопорозуміння, без амбіцій, без цинізму та без егоїзму.»
Андрій Штукун: «А як такій команді прийти до влади? Більшість людей вважають, що те що є оптимально і як би не стало ще гірше. Плюс фальсифікації можливі під час виборів. Та й зрештою в українців історично на 2 українці 3 гетьмани»
Виктор Викторов: «Поки люди не перестануть голосувати «за гречку» (я не виню нікого ні в чому, так склалось в країні), змін не буде. Чим ближче до виборів, тим більше будете спостерігати, як потужно працює адмінресурс. На кожному рівні вибудовується вертикаль, яку контролює одна-дві людини, але вони також працюють на конкретну особу. Така собі політична піраміда. Тут і фальсифікації голосів, і фейкові кандидати, і механізми впливу на колективи і установи, а також підкуп виборців. На жаль, тільки системні перезавантаження можуть щось змінити. Ви можете потрапити по мажоритарній системі, але без своєї команди немає шансів на чесне прийняття законів/рішень. Ідіть в партію, «по блату» потрапите в раду, як інструмент лобіювання чиїхось інтересів. Грязна ця справа. Ми відкотилися по корупції до рівня Сомалі, одне з перших місць в Європі… Що ще тут скажеш…»
Андрій Штукун: « Значить самий правильний шлях в цій ситуації для молоді — це виїзд за кордон? При умові, що «моральними уродами» ставати не варіант».
Виктор Викторов: «На жаль, всі розумні та толкові молоді люди себе тут не знаходять(( Хочеться надіятись на зміни, але як говорить прислів’я «Все тимчасове у нас постійне».»
Андрій Штукун: «А Ви особисто як «пристосувались» до цієї системи? І що б Ви порадили молодим людям, які починають самостійне життя і навіть не усвідомлюють ще в яке болото потрапили?»
Виктор Викторов: «Я не маю ніякого відношення до системи, ні прямого, ні косвенного. В сучасних молодих людей багато енергії, вони цивілізовані, вміють домовлятись, не хапаються за розбірки, не стараються втопити один одного, одним словом, працюють дипломатично. Тому все-рівно потрібно потерпіти та починати організовуватись, бо йти прийдеться до кінця саме вам, тому що саме ви будете витягувати країну з дна, але самі цього ще не усвідомлюєте. Це останній етап старого корупційно-бюрократичного правління країною. (ІМХО)»
Андрій Штукун: «Розумна Ви людина. А чому Ви все розуміючи, не хочете допомогти країні? Сподіваюсь не занадто ідеалізую. Чи Ви вважаєте, що в будь-якому випадку еволюційним шляхом все нормалізується?»
Виктор Викторов: «Мені приємно)) Я дуже хочу допомогти країні і перше — це зупинити війну. Зараз головна проблема в суспільстві — це те, що мене не вміють вислухати, а особливо почути. Ось я й б’юсь над цим, щоб достукатись. Але щось не дуже виходить. Може не знаходжу однодумців. Для мене важливіше мир, як люба політика.»
Андрій Штукун: «Навіть не сумніваюсь, ви ж терези по зодіаку. Гармонія — ваше все) В нас мало хто кого слухає. Я для такої ситуації веду сайт, де пишу про все, що не подобається з огляду на шахи, як напрям роботи. ПОСИЛАННЯ 
В принципі ситуація прояснилась. Дякую за спілкування і гарного вечора.
P.S. Треба було пройти через весь той шквал негативу з різних фейкових сторінок, щоб прочитати ваш «голос здорового глузду». Ніколи б не подумав, що в цій групі є такі адекватні люди. От уж ніколи не знаєш, де знайдеш, а де загубиш, хах»
Ольга Гладковська: «Зверну вашу увагу, що цей увесь діалог писав наче один вельмишановний персонаж, бо стиль перепису одного і другого співпадають. Всі ахи, охи, роздуми і т. д. Дуже і дуже типові»
Виктор Викторов: «Та, ладно, Ольга. Я вас розчарую, у вас дуже помилковий дедуктивний метод»
Ольга Гладковська: «Це жодного методу, таке враження, що переписувалися двоє однакових людей. Не треба бути великим детективом, щоб зробити такий висновок. Хоч вам і здається, що ви оригінальні.»
Виктор Викторов: «Я не зрозумів ваш висновок, так на вашу думку це був «один вельмишановний персонаж» чи все-таки «двоє однакових»???»
Ольга Гладковська: «У двох ваших персонажів, один стиль перепису… не робіть таких ганебних помилок… Бо ваш діалог смішно читати)))  І якщо у вас гармонія то все, то дивіться, щоб і текст був гармонійний, а не однотипні речення. І ще коли ви маєте друкувати хвалебні оди, то робіть це професійніше… Або не пишіть взагалі…»
Виктор Викторов: «Ольга, не накручуйте себе помилковими висновками, повірте мені. Є дуже багато методів та способів це перевірити та переконатись в протилежному, просто прикладіть зусиль. Але мені з вами стало весело, вдалось мене розсмішити»
Ольга Гладковська: «ви мене теж розсмішили…не менше»
Андрій Штукун: «Ви Ольга висновок зробили, керуючись власним досвідом?»
Таня Марчук: «Проспiртоване мiсто! Та скiльки бруду можна лляти? Будуть мiсцевi вибори, давайте свою кандидатуру на голову ОТГ, виборцi Вас пiдтримають i… ВПЕРЕД!
Наведу один приклад: старенький дiдусь з Стовпова зовсiм не розбирався в цифрах субсидiї. Взимку користувався газом, обiгрiвав хату. Захворiв, потрапив до лiкарнi. А газовики в цей час склали акт та й перекрили газ, хоча й сусiди пояснювали газовикам ситуацiю. Треба було борг за газ заплатити (нагорiло понад субсидiї бiльше тисячi грн) та ще й за те заплатити, щоби газовики включили газ бiльше 800 грн. Дiдусь звернувся в район, до Домашенка. Павло Павлович вислухав дiдуся, заспокоїв, вийняв з кишенi гроші й дав дiдусю, щоби той мав змогу заплатити борг. Дав, скiльки змiг. Оце один приклад людяностi голови райради Домашенка П.П.»
Андрій Штукун: «Радий, що народ прокидається) Бо інакше всілякі маргінали створюють негативний фон, що все в районі безнадійно»
Таня Марчук: «Пане Андрiю, язиком легше ляпати, нiж апелювати фактами! Треба починати з себе: що я зробив для покращення життя в моєму мiстi, а загалом в Украiнi…»
Андрій Штукун: «Погоджуюсь повністю. Я ж вище конкретно за себе відповів, що зробив для міста. А ці аноніми з подачі Ігоря Кучмія вже надоїли якщо чесно)»
Віталій Зінчук: «А скільки він дідусів і бабусь обікрав по району?»
Зінчук Віталій
Андрій Штукун: «Представте, будь-ласка, факти»
Настя Борзова: «От ви неодноразово вказуєте що це все пише Ігор Кучмій, БУДЬ ЛАСКА, надайте факти того, що він причетний до цього
Спирт: «Нещасні і убогі люди, раді копійці з руки господаря. Не розуміючи при тому, що сьогодні ця рука дає 1 гривню, а завтра на вашій довірливості і недалекоглядності вкраде 10 гривень. До речі, пані Тетяно, я так розумію Ви із Стовпова. Домашенко і районна рада вже відремонтували дорогу місцевого значення при в’їзді у Ваше село?»
Андрій Штукун: «Зрозумійте мене вірно: я не кажу, що це пише саме він, а лише впевнений, що цей весь «бруд» йде з його подачі. Стиль той же самий, при якому тривала раніше дискусія ще до створення цієї групи. Йому особисто чомусь дуже не подобаються Костяков і Домашенко + людині немає чим зайнятись і він там у райраді веде свою «підпільну гру». Ви маєте повне право зі мною не погоджуватись, гроші платити програмістам щоб вивели його на чисту воду я не збираюсь. Та й в принципі, ці аргументи на повірку не витримують критики 
Ігор Кучмій: «Дякую, Андрію, за комплімент, за віру в мене ))). Ви мені лестите. Це у вас дуже гарно виходить.»
Андрій Штукун: «А мені не важко, головне не кривити душею» 
Ігор Кучмій: «Відносно «людині немає чим зайнятись»: Андрію, в мене двоє малих дітей, хвора мати, у відпустку на роботу виходжу, а ще городи і ремонт. А чим зайняті Ви окрім багатотисячних слів-дефирамбів на честь Домашенка П.П. і Костякова С.М.???????»
Андрій Штукун: «Як бачите намагаюсь внести якийсь конструктив у безпідставну балаканину. Добре, я свою позицію висловив, тому буду відкланюватись. Хватить з мене на сьогодні громадської нагрузки» 
Настя Борзова: «Та ні, ви неоднарозово вказували його автором даних постів. Тому давайте якісь факти та докази, інакше згідно Кримінального кодексу України, стаття 151, якщо не помиляюся, в якості покарання за наклеп передбачено штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходу або громадські роботи на строк до двохсот годин, або виправні роботи на строк до одного року. 
Я так зрозуміла, що ви любите факти, докази, тому давайте їх і нам! Якщо ви їх не маєте, то будь ласка, не говоріть того в чому не впевнені»
Андрій Штукун: «Я пані Анастасія буду Вам дуже вдячний, якщо Ви присвятите моїй скромній персоні час, доведете цю справу до суду і покажете мені дієвість нашої правової системи. Тому що я знаю, що ми живемо в державі якої немає 
Настя Борзова: «Я не знаю де Ви живете, але я живу в Україні, і так, вона існує. І в ній живуть доволі розумні та адекватні люди)
А щодо справи та суду: не на мене ви наговорюєте, щоб я цим займалася. Просто висловила свою думку щодо Ваших висловлювань) Гарного вам дня, нехай щастить)»
Андрій Штукун: «Дякую за спілкування) і Вам бажаю всього найкращого. Я більше не бажаю тут нічого писати. Наостанок лише покажу, якою я бачу Україну. Якщо він каже неправду, то буду вдячний коли хтось це вкаже:
Таня Марчук: «Нехай нам всiм Господь-Бог посилає гарнi днi, мiцне здоров’я, витримки! Хай буде мир на Украiнi! Так, на передовiй нашi воїни вiддають свої життя за нас з Вами, за вiльну Україну!!! Не забуваймо про це!
Вiдносно дороги… нi, вона вся у вибоїнах… за дорогу були у Iванця, Самчика. Не потрiбнi їм нашi проблеми. Але… Ходак обiцяє вiдремонтувати. Скорiше б вибори!..»
Віталій Зінчук: «Ти такий правильний,як депутат ВР!!! Факт, що він РИГ!»
Спирт: «Дивно, якось, Андрію. На вас молодих покладається вся надія на зміни на краще в Україні, а Ви «спортсмен» нічим не відрізняєтесь від цього спортсмена. Домашенко і Штукун )
Андрій Штукун: «Бажаю Вам всього найкращого і нехай Вас Бог благословляє)»
Віталій Зінчук: «З’їхав? якийсь дуже ти палівний… Як Ляшко:)))»
Андрій Штукун: «Просто все що хотів сказати то вже сказав. Удачі Вам в тому, що задумали)»
Николай Ляшков: «А.Штукун… А які ваші інтереси в Домашенку, чого Ви так за нього?»
Ляшков Николай
Андрій Штукун: «Перечитайте уважно дискусію: я не за нього. Якщо чесно дивує, що всім так здається»
Таня Марчук: «Кожен має свою думку… Комусь не подобається голова райради, комусь очiльник областi, навiть президент. Якщо пишуть за них, то не анонiмно. Невже не вистачає мужностi вiд себе особисто висловити свое бачення. А вiдносно зарплатнi шахiста, що веде гурток та проживає в примiщеннi аптеки. Зарплатня 5000 грн. невже занизька? Вiрю, що хочеться бiльшу. Може у Домашенка зарплатня 25 тис. грн. то кого душить жаба?! Йдiть у депутати, може й Вас виберуть головою райради. А начальник для всiх не може бути добрим!»
Андрій Штукун: 

Спирт: «Єврейська народна мудрість для всіх неєвреїв )))»
СЕРІЯ №4
І наостанок заключний пост мав наступний зміст:
Спирт: «Злодії пограбували злодія. Це має бути уроком для всіх корумпованих при владі: рано чи пізно все обернеться проти них. ПОСИЛАННЯ
Дмитрий Лагута: «Адміну «Prospirtovane Misto»: не наживайтесь на чужому горі!!! Майте повагу та людяність!!!»
Спирт: «Дмитре, Ви ж працювали в земельному, то коли Самчик загарбував землі на Чуднівщині, це він проявляв повагу і людяність?!?!?»
Лагута Дмитрий
Дмитрий Лагута: «Не плутайте “праведне з грішним”!!! До речі…, якщо у Вас, є факти “загарбництва”, у нас є правоохонні органи! Я працював і вимагав дотримання норм законодавства!
 і “Ви” думаєте, що він “загарбував” землі? Озирніться!!! Вільних земель в районі майже не залишилось! Це провина не органу виконавчої влади на місцевому рівні, беріть вище!!! Але як не є, земля яка використовувалась (незаконно без будь-яких правовставлючих документів) розорювалась. За неї не сплачували податки до бюджету!!!» Я б назвав би “загарбування” землі, саме незаконне використання! Я не маю на меті ”Вас“ образити. Я прошу “Вас” не займатись “ЦИНІЗМОМ”.
Андрій Штукун: «Діма Ви не переконаєте аноніма цієї групи. Я пробував — «як об стіну горохом». В людини занадто обмежений кругозір. Бережіть нерви і краще не вступайте в безперспективну балаканину. Зрештою задумайтесь, людина поливає брудом все і всіх анонімно. Що тут ще додати?»
Дмитрий Лагута: «Я нікого переконувати не буду, і не збираюсь!!! Зачепило те, що сім’я Самчика постраждала від бантитизму, а тут на тобі «це має бути уроком». Ми що повертаємось в минулі «90»? В адміна просто нема ніякої совісті, постраждали дружина, теща, діти!!! І адмін пише «це має бути уроком»».
Ольга Гладковська: «Адмін, яким це має бути уроком? А як до вас завтра вдеруться з праскою? І будуть ганяти тещу? Ну це реально ви перегнули палку…»
Спирт: «Люди, включайте мозок. По-перше, злодії не випадково вдерлися саме в будинок Самчика, а добре знали, що там можна добре поживитись. По-друге, вам не здається, що ці заяви з катуванням є значно перебільшеними? Та й подивіться, як обласна організація Юлькіної Батьківщини почала на цьому піаритись — напад на опозиціонерів, залякування і т.д. А щодо Самчика — це був найкорумпованіший з усіх голів Чуднівської РДА»
(Штукуну Андрію) — А чому це «прикормлений холуй» не захищає Самчика, адже він теж підкидав бабло на шахи? Але ж так, Самчика вже немає в Чуднові, то й не треба за нього жили рвати ))))
Віталій Зінчук: «Ау, людішки)))… Вибори на носі!!! Чому ви цього не розумієте??? Вони вдаються до всіх видів піару…»
Дмитрий Лагута: «Можливо “Вам” потрібно “включити” мізки? А то дивлюсь “поливаєте” брудом всіх без будь-яких доказів. Є звичайно і позитивні “пости” на “Вашій” сторінці, які потребують публічного висвітлення. Але не в цьому випадку!»
Ігор Кучмій: «Що зробив Самчик щоб зберегти Чуднівський район? Абсолютно нічого, його завдання було розвалити Чуднівський район. Де він був коли перетягували пенсійний, податкову, санепідемстанцію, статистику, поліцію до Бердичева…? Чому не став на захист чуднівчан??? На очереді ЦРЛ, але люди повстали то тримається. В 2019 році у районі плануються масові скорочення людей. Лагута, які досягнення зробив Самчик для району???? конкретно напиши. За що його поважати і жаліти? Собаці собаче пограбування! Яригін куди вже милиться? На голову Бердичева? Йому цей Чуднів до одного місця. Все що вміє, то це гарно говорити.»
Спирт: «О, в Ігоря Кучмія з’явився клон!!!»
Ігор Кучмій: «М-да, створити фейковий акаунт на моє ім’я і писати від мого імені. Ким би не було це безлике створіння з явними ознаками боягуза, але ясно, що я таку єресь ніколи не писав би.»
Андрій Штукун (Спирту): 

або ось для Вас привіт від Сергія Єсеніна

Ольга Гладковська: «Навіщо вам Єсенін? У вас без Єсеніна весело)))»
Андрій Штукун: «Так це для різноманітності. Це лише в аноніма, який створив групу пластінка заїла»
Ольга Гладковська: «Анонім має якось урізноманітнити інформацію, бо читати, що всі казнокради не по фен шую.»
Андрій Штукун: «Аноніма послухати — кругом один бардак, злодії, хапуги і рвачі. Аж жити не хочеться. Такими темпами скоро шановний анонім візьме свічку, запалить її і буде ходити днем з запаленою свічкою шукати «людину» 
Ольга Гладковська: «Може автор колекціонує хапуг, ну не подобається йому писати про вишиванки і дитсадок))))»
Андрій Штукун: «Анонімно і без фактів поливати брудом людей — це дибілізм вищого рівня. Я не знаю чого в моїх новинах цей маразм постійно з’являється. На ту групу я не підписувавсь»
Ольга Гладковська: «Ну чого без фактів? Вам які треба факти? Відбитки пальців?»
Андрій Штукун: «А які були за весь цей час факти? У Домашенка 25 тисяч зарплата, Самчик — злодій. Прям такі факти, що хоч зараз в суд йди. 
Факти — це те, що суд приймає в якості аргументів. Все інше бруд, домисли, дурня якась»
Віталій Зінчук: «Це правда, що в грі в шахи шахісти ведуть гру (грають, думають) на декілька ходів вперед?»
Андрій Штукун: «В кожного шахіста свій стиль гри. хтось думає наперед, а хтось грає «як карта ляже». Але життя на шахи не надто схоже, в житті немає чітких правил. в той час як в шахах істина ставить в тупік всіляких лицемірів і блюзнірів)»
Віталій Зінчук: «Я запитав чи це правда? Но бачу, що Гаррік Каспаров з тебе хр…й… Вибач!»
Андрій Штукун: «Мєлочі життя. Головне аби людина була нормальна 😊
Віталій Зінчук: «Мєлочі життя то в серіалах для тупих! А думати потрібно на пару ходів… гроші накралися наші і борються з нами!»
Андрій Штукун: «Що Ви пропонуєте?»
Віталій Зінчук: «Пропоную ДУМАТИ… Бо наші гроші вже навіть проти вас»
Андрій Штукун: «Особисто я думаю і притримуюсь поради блаженнійшого Любомира Гузара, який казав «головне в піст не поїжте один одного». Україна знаходиться на дні, винні в цьому на макрорівні олігархи, а на мікрорівні самі люди, які кругом (від дитячого садка і до лікарні) займаються побутовою корупцією. Тобто країна в принципі знаходиться на «соціальному дні». А аноніми без конкретних фактів накидуються з образами на всіх, на кого тільки можуть в районі. Так хоча б вже наводили суттєві факти. Але мені вже надоїло «дурнів життю вчити» 
Віталій Зінчук: «….Які потрібні ще докази Карлллл!!!! Всі рвуться до корита… Я змін не бачу в районі… Повний нуль!!! Поки люд не роздуплиться і не буде карати, то ніякий суд не вирішить проблему… Бо вони продажні. Що ще кому доказувати?»
Андрій Штукун: «Кожен народ заслуговує на ту владу, яку має. Раз люди вибирають таких керівників — значить їх це влаштовує. Це еволюційний шлях розвитку. Я так розумію Ви прихильник революційного? Так наш народ вже неодноразово і революційним намагався змінити існуючу систему. Поки не вдавалось. Може у Вас вийде. А моя думка — ще треба чекати. Моісей 40 років водив народ по пустелі, доки не вивітрилась рабська психологія і не змінились покоління. В нашого народу переважно «совкова» психологія і ще 40 років з часу проголошення незалежності не пройшло. Правда такий термін країна може і не витримати. Ну значить така доля…»
Спирт: «Ваша думка «сидіти і чекати»? Тоді ми всі досидимось до офіційного рабства. Назвіть мені хоч одну країну, де люди «сиділи-чекали» і стали добре жити»
Андрій Штукун: «Моя думка — потрібно відповідати за свої слова, а не анонімно писати всілякий бруд. а в Україні був неодноразово революційний шлях. скажіть що після цього покращилось? ну а я назву хоча б консервативну Англію»
Віталій Зінчук: «Ти по понятіях живеш? Кидаєшся словами, що потрібно відповідати за свої слова! Якщо жити не анонімно, то це шкідливо для здоров»я… Ти бачиш скільки вбивств патріотів в країні??? Думаю ти розумієш чого так і хто так!!! Хай краще буде так… Я мало місцевий і мало кого знаю… Но результату я ніякого не бачу, а обіцянками жити то не моє… Революційний шлях в країні… Ти повинен розуміти, що допоки будуть такі персонажі, як ти… то воно ото так і буде… бо банально немає єдності… бо ту єдність ломають усякими способами… і як я писав вище… НАШІ З ВАМИ ГРОШІ… діють проти нас)…»
Андрій Штукун: «1. Відповідати потрібно за слова і вчинки (але за слова менше, це лише засіб досягнення цілі. Біблія каже «їх ви впізнаєте за їх вчинками)
2. Чому «жити не анонімно» шкідливо для здоров’я? Звісно, якщо займатись наклепами, тоді можуть законно врізати по морді. Проте інша справа, коли оперуєш фактами. Ось гляньте мій матеріал — писав у відкриту, і при читанні зверніть увагу, що все підкріплено реальними фактами ПОСИЛАННЯ
3. Вважаю, що велика біда України, що більшість таких, як я її покинули і продовжують покидати. Але кожен відповідає за свою душу. 
4. «Наші з вами гроші діють проти нас» — наведіть факти і більш детальніше роз’ясніть свою думку. Я за загальним лозунгом не розумію суті»
Віталій Зінчук: «»Наші з вами гроші діють проти нас» — наведіть факти і більш детальніше роз’ясніть свою думку. Я за загальним лозунгом не розумію суті….Якщо ти навіть цього не розумієш!!! То сліпець… Друже живи Богом…І будь рабом надалі!»
Андрій Штукун: «Вашими молитвами досі якось жив і так же продовжу 
Віталій Зінчук: «Якось??? Уяви собі, що можна краще жити… І по Європейському, це не тільки геї))). А впевненість в щось на краще».
Андрій Штукун: «Знаю, що можна. Був за кордоном і знаю про це не зі слухів. Вище писав уже свою думку, коли ми так заживемо. Чи Ви вважаєте, що Моісей не хотів швидше і водив народ по пустелі 40 років через те, що був дурнем?»
Віталій Зінчук: «Порошенко, Бєня, Каляска, Яценюк, Раба…. Ахмет.. і так далі… найближчі з роду Моісея… Вони нас водять теж))))… Не тули Моісея!!!! Я тебе прошу… Поїдь в Ярушалайм))) поглянь на життя… Тут потрібен здоровий глузд!!!! просто здоровий глузд… Все інше лишнє… Навіть ВІРА!!! Не всі будуть віряни… А жити потрібно в розвинутій країні!!!!»
Андрій Штукун: «Народ їх обирав, не варто про це забувати».
Віталій Зінчук: «А я не вірю в вибори… Чому намагається одна із впливових сторін… Дуже впливати на ЦВК… Але більшість були обрані… Тому тут не БОГ потрібен… А здоровий глузд!»
Андрій Штукун: «В нас багато хто не вірить у вибори. Та й в принципі не видно поки «світла в кінці тунелю». Але це не привід анонімно писати бруд на різних людей, і особливо без надання конкретних фактів»
Віталій Зінчук: «На пересічного жителя не пишуть?.. Повір потрібно!!!!!… Час такий, що ніяк… Я розумію цього персонажа на всі сто… Називається, це так, просто.. ПОВІРТЕ ЗАДОВБАЛО!!! гарне гасло… Але скаплюжене… І може навіть в когось визвати СМІХ..»
Андрій Штукун: «Тоді успіхів Вам. Ви робите те, що вважаєте вірним»
Віталій Зінчук: «Дякую!) Андрій ти просто РАБ… Но жаль не Божий… Ще раз дякую!»
Андрій Зінчук: «Це ваша точка зору, радий був її почути. А Ви мені нагадуєте одного яскравого персонажа, як у фільмі «Статский советник». перегляньте, не пошкодуєте)»

Реклама

Один ответ на “Чуднівські реалії

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s