Пам’яті Івана Розводовського…

«Не смешно ли весь век по копейке копить, если вечную жизнь всё равно не купить?
Эту жизнь тебе дали, мой милый, на время, постарайся же времени не упустить»
В ніч на 30 січня 2019 року на 71-му році завершив свій життєвий шлях Іван Йосипович Розводовський, міський голова міста Чуднів (Житомирська область).
Андрій Штукун: «Мав честь знати Івана Йосиповича протягом періоду 2013-2018 років, доки жив та працював тренером шахів у Чуднові. Підтримка шахів від міського голови була еталоном для наслідування будь-якій владі. Вважаю своїм обов’язком розповісти про те, яким я знав покійного. Відразу маю зазначити, що висловлюю виключно свою суб’єктивну точку зору. Про те, якою насправді є будь-яка людина відомо лише Господу Богу».
Загальна довідка:
Розводовський Іван Йосипович
Народився 5 січня 1948 рок у смт. Романів Житомирської області.
В 1966 році закінчив Ясногородську середню школу.
 З 1967 по 1970 рік навчався в Львівському ПТУ МВС СРСР.
1970- 1978 роки – старший інспектор Чуднівського РВ УМВС України.
1978-1992 роки – начальник відділу позавідомчої  охорони РВ УМВС.
1992-2002 роки – начальник Чуднівського РВ УМВС України.
2002-2005 роки – голова Чуднівської районної державної адміністрації.
З 2006 року – Чуднівський міський голова.
Освіта вища, юрист, закінчив Київський державний університет імені Т.Г.Шевченка.
Одружений, має двох доньок.  
Побачити в спілкуванні І.Й. Розводовського Ви можете в даному відеовключенні змагань «Чуднівська вежа 2014»
Із загальної довідки суть людини, її характер неможливо осягнути. Тому розглянемо це питання за трьома пунктами:
  1. Риси та особливості характеру, закладені природою;
  2. Середовище, оточення та суспільство;
  3. Справи та вчинки, зроблені людиною.
1.Риси та особливості характеру, закладені природою
НУМЕРОЛОГІЯ. 05.01.1948, Розводовський Іван Йосипович
ЧИСЛО ВИРАЖЕННЯ
 Число Лідера. Всі Ваші вроджені якості — незалежність суджень і вчинків, оригінальність мислення, ініціативність — спрямовані на те, щоб рано чи пізно добитись лідерського положення в своєму оточенні. Слідуючи своїй долі, Ви маєте можливість піднятись над сірістю і одноманітністю, стати яскравою особистістю, помітною фігурою на тому терені, який Ви для себе оберете. Кожен крок на цьому шляху буде не послаблювати Вас, а навпаки, робити більш сильним, впевненим у собі.
Просування вперед сконцентрує Вашу волю, прояви Ваших талантів стануть більш виразними, цілеспрямованими. Ваше життя буде сповнене несподіванок, нетривіальних вражень. Не відкидайте незвіданих шляхів, неходжених стежок. Ви народжені для того, щоб першим пройти по ним. Вас чекає успіх там, де інші зазнали б невдачі. Тверда впевненість в доцільності своїх вчинків і продуктивності своїх ідей допоможе Вам подолати будь-які перешкоди і пройти шлях до кінця. Не опускайтесь до тиранії і самовдоволеної владності, захоплюйте інших своїм прикладом, вчіть їх бути лідерами — для Вас це природно.
ЧИСЛО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ
В такій людині навколишні бачать неординарну особистість, переможця, людину енергійну, знаючу, здатну на багато що. Зокрема, здивувати, збентежити, продемонструвати свою перевагу. І буквально з перших хвилин контакту люди в більшості своїй налаштовані на те, щоб повірити людині, полюбити її.
КАРМІЧНЕ ЧИСЛО
Якщо Ви часто опиняєтесь в ситуаціях, коли Вам пропонують діяти самостійно і не пропонують допомоги, значить, Ви зловживали своєю здатністю вирішувати проблеми самостійно і втратили контакт з оточуючими.
Але уявіть собі, що настане момент, коли власних сил не вистачить, а поруч не буде жодної людини, на яку Ви могли б розраховувати. Поки не пізно, відмовтесь від демонстрації своєї «самодостатності», направте надлишок сил для допомоги іншим і заручіться їхньою підтримкою на майбутнє.
ЧИСЛО ЗРІЛОСТІ
Вступ в пору зрілості приведе Вас до виразного розуміння нерозривності Вашого зв’язку з оточуючими людьми. Ви відчуєте, що саме процес спілкування і взаємодії з ними є основою Вашого існування. Усвідомивши, що вміння розбиратись в людях — Ваша найсильніша якість, Ви перестанете вважати свою миролюбність проявом слабкості.
СИЛА ХАРАКТЕРУ
Цілісна, вольова натура з «залізними» принципами і лідерськими амбіціями. Прагнення до домінуючого положення — основа мотивації. Характер лідера. Сильна воля і, як наслідок, прагнення до домінуючого положення. Але не надмірна. Взаємовідносини власника такого характеру з оточуючими визначаються умовами його «договору з самим собою».
ЦІЛЕСПРЯМОВАНІСТЬ
Показник дуже сильної, «на межі допустимого», цілеспрямованості. Поставлена ​​мета повністю поглинає людину, а надлишок можливостей може перетворити процес її досягнення в «бій без правил», коли рахунок втрат вже не ведеться, а загроза ще більших жертв — не зупиняє. У цьому випадку існує абсолютно реальний ризик «втратити людське обличчя» і відсвяткувати «піррову перемогу» в повній самотності.
Єдиний спосіб утримати таку людину від дій, які можуть мати незворотні наслідки — направити її енергію в кілька різних напрямків, виключивши для неї таким чином можливість «закусити вудила».
САМООЦІНКА
Показник дуже високої самооцінки. Людині незнайоме почуття невпевненості в собі. Він готовий взятися за виконання будь-якого завдання, навіть якщо це виходить за рамки його компетенції, оскільки не сумнівається, що зможе опанувати відсутніми знаннями і навичками вже «в процесі».
Таким чином людина часто опиняється «на грані» переоцінки власного потенціалу, оскільки не схильна докладати зусиль до самовдосконалення до того моменту, доки це не стане нагальною потребою.
Проте, віра в свої сили часто «виручає», особливо якщо навколо — люди, які подібною самовпевненістю не володіють.
ТАЛАНТ
Показник яскраво вираженої обдарованості. Якщо вірно, що «талановита людина — талановита в усьому», то у власника даного показника найширший вибір можливостей.
Але що б він не вибрав, проблем, описаних коротким словосполученням «не дано», у нього не буде. Ну, а отримувати за свій талант гідну винагороду — вже «справа принципу», питання, за рішення якого «відповідає» рівень самооцінки.
У сім’ї така людина буде безумовним лідером, домочадці будуть захоплюватись ним, з усіх сил намагаючись «відповідати» заданому рівню.
Можлива зайва захопленість своїм даром, що може стати причиною «зміни ролей» — людина стане служити своєму таланту, а не навпаки.
РІВЕНЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
 Гіпертрофоване (підвищене) почуття обов’язку і відповідальності за будь-який вчинок. Володар такого показника завжди готовий десятикратно відплатити за саму дріб’язкову послугу. На його добре ставлення можна розраховувати при будь-яких обставинах, якщо він відчуває себе зобов’язаним допомогти, його не зупинять навіть міркування власної безпеки.
СІМЕЙНІСТЬ
Показник свідчить про сильно виражені риси сім’янина. Люди цього типу не уявляють своє життя без сім’ї. Вони не тільки всіляко піклуються про своїх домочадців, а й намагаються робити це по «вищому розряду». Все повинно бути на висоті: будинок — «повна чаша», дружина — всім на заздрість, діти — краще не буває! Найчастіше прагнення «ідеалізувати» сім’ю стає причиною завищення вимог до своїх близьких. А це, безсумнівно, створює певну напругу серед членів сім’ї. Адже постійно тримати планку на висоті не всім під силу.
«Виправданням» може служити те, що носій даного показника сімейності так само суворий насамперед до себе і буквально всі його дії мають на меті загальне благополуччя.
За знаком зодіаку Іван Йосипович був козерогом. Відповідно виконував життєву місію, надану Творцем цьому знаку. А саме: «Від тебе, Козеріг, я прошу праці в поті чола, щоб ти міг навчити людей працювати. Твоє завдання не просте, тому що ти будеш відчувати всі зусилля людини на своїх плечах: але заради ярма твого тягаря я вкладаю Відповідальність людини в твої руки».
Основні напрями знаку: кар’єра, соціальне покликання, робота, що вимагає вищої освіти, робота на керівній посаді, політична платформа, честолюбні цілі, слава, повага, популярність, авторитет, начальники і вищестоящі, ставлення до матері.
2.Середовище, оточення та суспільство
Для вірного і точного розуміння того середовища, в якому працював І.Й. Розводовський опишу коротко загальний дисонанс: 20 років його активної діяльності, в молодості (коли він працював у органах внутрішніх справ), припало на кращі роки Радянського Союзу, до якого входила Україна. Люди, переживши жахіття репресій, голодомору, Другої світової війни, саме налагодили соціалістичну систему життя, при якій були збудовані повні цикли різних виробництв: від сировини до кінцевого споживача. Будувалось і надавалось безкоштовне житло людям. Тобто у людей була впевненість у майбутньому. Надалі після розпаду Радянського Союзу і створення незалежної України були важкі «90-ті роки» і створена система рухнула. На жаль, при переході до самостійності, а точніше до капіталістичної системи в України не знайшлось лідера-хазяїна, який би піклувався про благо народу, простих людей, збереження тих надбань, які отримала Україна на зорі своєї незалежності. Розпочався період «прихватизації» і бандитизму. І як наслідок Україна погрузилась в «корупційне болото», осушити яке по-справжньому ніхто не намагався.
На той період часу, доки я жив та працював у Чуднові президентами України були В.Ф. Янукович та П.О. Порошенко, які за своєю суттю очолили корупцію і використовували вигоди своєї посади для особистого збагачення. Тобто реальність стала такою, що корупція є «хребтом» української держави. Неможливо бути «квіточкою в ополонці», тому потрібно розуміти, що працюючи в системі державного апарату, дії та методи Івана Йосиповича могли відповідати загальному тренду.
У Івана Йосиповича брат Віктор є народним депутатом України і в них вибудувалась ясна і зрозуміла модель, при якій «і вовки ситі, і вівці цілі». Віктор, використовуючи головний гнійник корупції в країні – Верховну Раду, направляв кошти на рідний Чуднівський та прилеглі райони (той округ, по якому він балотується на виборах). Кошти ці розподілялись штабом та міським головою за різними напрямами – організація загальних заходів, зокрема День міста — завжди на сцені виступав якийсь народний артист, надання допомоги на звернення знедолених людей, підтримку чистоти в місті тощо. А прості люди завжди на виборах підтримували і народного депутата, і міського голову; вважаючи це найкращим варіантом державного управління. В особистих розмовах корінні чуднівчани мені жалілись, що в місті немає перспектив, нових робочих місць, молодь змушена працювати в Києві, Житомирі, за кордоном. І тим не менш, все-рівно на виборах все залишалось стабільним та незмінним. Тому в цій ситуації мені особисто важко повірити, що рядові українці справді прагнуть подолання корупції. Громадянської свідомості не вистачає щоб осягнути, що життя може бути якісно іншим. Констатуємо факт: Іван Йосипович завжди вигравав вибори без шансів для будь-якого конкурента, набираючи не менше 70% голосів виборців.
Хіба можна звинуватити міського голову в тому, що він працював в такому стилі, якщо підтримка виборців була завжди високою та незмінною? Відповідь очевидна — його діяльність відповідала очікуванням виборців…
Він завжди «тримав руку на пульсі подій». Розуміючи, що загалом існуючий стан справ невірний, тим не менш вважав, що «риба гниє з голови». Доки не подано чіткого сигналу зверху: «досить красти»! значить продовжується сюрреалізм: на словах «боремось з корупцією», а по факту лише її посилюємо. Коли почалась «хвиля люстрації» і вкидання різних чиновників у сміттєві баки, міський голова поїхав по-справах і не був у місті в той час, коли до Чуднова приїхали автобуси з молодиками інших міст для показової роботи. Слідкував за розвитком «янтарної справи» народного депутата Борислава Розенблата, очікуючи сигнал: «Все, корупції край!». Проте депутат до в’язниці не був посаджений, тому стало очевидним що нічого по суті не змінилось.
Дуже любив Іван Йосипович дивитись передачі «95 кварталу» і захоплювавсь талантом Володимира Зеленського. Одного разу, будучи в шаховому клубі попросив мене знайти в інтернеті окремий фрагмент з виступу, в якому артисти Кварталу висміювали чергову порцію брехні від українських політиків. Маючи гострий розум, Іван Йосипович завжди усвідомлював, що саме від цієї студії залежить поштовх до зміни ситуації в країні. Представимо фрагмент майбутнього сезону серіалу «Слуга народу», який би міському голові дуже сподобався. 
3.Справи та вчинки, зроблені людиною
В Біблії сказано, що людину оцінювати потрібно виключно за її справами. Гарних справ у Івана Розводовського було чимало. Згадувалось вище про його допомогу багатьом людям з різних питань. Я відмічу ті добрі справи за які знаю особисто.
В своєму житті я побував у багатьох містах України. І впевнено можу завірити, що Чуднів часів Івана Розводовського – найчистіше та найохайніше місто України. Комунальні служби під чітким керівництвом міського голови регулярно і професійно виконували свою роботу. Він був справжнім господарем.
Маю відмітити дуже багато підтримки та допомоги міського голови саме на розвиток шахів. Звісно, важливу роль в цьому зіграв Іщук Петро Олександрович, який був одним з найдавніших друзів І.Й. Розводовського. Подаючи особистий приклад, наданням матеріальної та людської підтримки мені як тренеру та організатору, він завжди мотивував і Івана Йосиповича «не відставати».
За 5-річний період шахової діяльності в Чуднові ми провели багато різних заходів: це і всеукраїнський фестиваль «Чуднівська вежа», який проходив 8 разів (його І.Й. Розводовський вважав перлиною і візиткою міста); і шахові табори влітку в с.Троща, і змагання до Дня міста, і новорічні турніри, і надання кращим дітям-шахістам премій, і матеріальна підтримка на відрядження дітей на змагання до інших міст. Надаю посилання на деякі заходи за його підтримки:
— Фестиваль «Чуднівська вежа 2015» №1 ПОСИЛАННЯ
— «Турнір «Юний корчагінець 2015» ПОСИЛАННЯ
— Фестиваль «Чуднівська вежа 2015» №2 ПОСИЛАННЯ
— Завдяки підтримці І.Й. Розводовського грали діти в кваліфтурнірах Житомира ПОСИЛАННЯ
— Фестиваль «Чуднівська вежа 2016» ПОСИЛАННЯ
— Літній шаховий табір 2016 ПОСИЛАННЯ
— Фінал серії Гран-Прі Житомирської області «Ліга чемпіонів» ПОСИЛАННЯ
— Відкриті турніри «Чуднівська зима», пам’яті Сачука М.Ф. ПОСИЛАННЯ
— Фестиваль «Чуднівська вежа 2017» ПОСИЛАННЯ
— Новорічні шахові турніри ПОСИЛАННЯ
— Фестиваль «Чуднівська вежа 2018» ПОСИЛАННЯ
Декілька замальовок в пам’ять про людину:
1. Березень 2014 року, в Україні важка і неясна ситуація після Революції гідності, зелені чоловічки в Криму і т.д. Валерій Снігур (батько мого учня), по моєму проханню підійшов в кабінет міського голови запитати за підтримку запланованого на квітень фестивалю «Чуднівська вежа». Підтримку як завжди міський голова надав, але перед цим сказав знамениту фразу: «В країні бл…во робиться, а вони в шахмати грають».
2. В останні роки я вже підходив до Івана Йосиповича вирішувати організаційні питання самостійно. Складав список необхідного:
1. Фінанси на формування призового фонду; 2. Солодка вода, печиво та цукерки на 120 учасників; 3. Фотограф на відкритті змагань; 4. Пригощання почесних гостей; 5. Прапори з міської ради для оформлення турнірного залу.
Іван Йосипович фінанси давав відразу. За воду та печиво при мені звонив і давав розпорядження директору магазину про їх видачу. За фото звонив відразу редактору газети. По організації столу для почесних гостей звонив мені в день змагань зранку і підвозив необхідне до турнірного залу.
На відкритті змагань старався бути завжди (якщо тільки був у місті в той час). На нагородженні бував рідко.
3. Дітей Іван Йосипович завжди любив особливо. Цікавився скільки призів буде саме учасникам з Чуднова. Я йому пояснював, що необхідно робити окремо крім дитячих турнірів і дорослий, щоб була «спадковість поколінь» і тренери, які везуть своїх учнів також могли грати. Крім основних призів робили завжди призи кращим чуднівчанам. В останні роки моєї праці, чуднівчани вже грали дуже сильно і завойовували основні призи, а призи місцевих переходили наступним дітям Чуднова.
4. Підійшов я до Івана Йосиповича влітку сказати за проведення шахового табору в с.Троща і попросив грошову підтримку на призи. Він був по своїх питаннях чимсь дуже зайнятий і різко відповів: «Змагання проходять не в місті, а в районі. От нехай районна влада і допомагає». Через півдня перезвонив, запитав де я знаходжусь, приїхав і віддав допомогу.
Він дуже добре розбирався в людях, помічав лицемірство і фальш відразу. Йому імпонувало те, що в мене цього ніколи не було. Завжди прямо і чітко я йому пояснював, що необхідно і просив підтримку не для себе, а для дітей, для розвитку шахів, що відображалось на позитивному іміджі міста та району.
5.Спостерігаючи за партією ветеранів «Іщук П.О. – Булій В.Т.», Іван Йосипович дістав з кишені 100 грн поклав біля дошки і сказав: «Це переможцю!».

Багатьом тренерам шахів та організаторам хотілось би побажати мати в своїх містах такого голову. Але для того щоб таким стати потрібно пройти важке трудове життя. А це під силу далеко не всім.
Вважаю, що свій життєвий шлях Іван Йосипович пройшов дуже гідно. Він завжди був надією для знедолених людей. Пригадую, коли я шукав житло в Чуднові мені бабуся в їдальні, де я обідав сказала: «Ти звернись до дяді Вані, він обов’язково допоможе». Ось таким його бачили більшість місцевих людей — останньою надією.
Щира подяка від шахової спільноти Івану Йосиповичу Розводовському за всі його добрі справи. Нехай земля буде пухом…
            Автор огляду тренер шахів, АНДРІЙ ШТУКУН

 

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s